Instalacje Elektryczne / Remont Czy Wymiana / Zagrożenia Spowodowane Niesprawną Instalacją Elektryczną W Twoim Mieszkaniu

 


                                                Instalacje elektryczne

Jedną z najważniejszych instalacji w każdej nieruchomości jest bez wątpienia instalacja elektryczna, dzięki której funkcjonuje cały obiekt. Podczas remontów mieszkań i domów często pojawia się dylemat czy remontować instalację, czy całkiem ją wymienić. Zależy to głównie od jej stanu technicznego, ewentualnie decyzji właściciela nieruchomości. W każdym przypadku należy jednak skorzystać z usług profesjonalnej ekipy elektryków.

                        Kiedy remont instalacji elektrycznej, a kiedy wymiana

Przed podjęciem decyzji o remoncie bądź wymianie całej instalcji elektrycznej w mieszkaniu lub domu, należy ocenić jej stan techniczny oraz wziąć pod uwagę funkcjonalność. Jeżeli w gorszym stanie są tylko niektóre elementy, wystarczy remont, natomiast instalację elektryczną przestarzałą bądź poważnie uszkodzoną najlepiej jest wymienić w całości. Oczywiście, wiele zależy też od preferencji właściciela nieruchomości. Z reguły, w przypadku remontu mieszkania lub domu wymieniany jest przy okazji osprzęt elektryczny widoczny na ścianach - wszelkiego rodzaju niesprawne, nieestetyczne, niepasujące do nowego wnętrza gniazda i kontakty. O wiele ważniejsze jest jednak to, czego nie widać: przewody ukryte w ścianach oraz puszki. Jeżeli są one generalnie w złym stanie lub mocno uszkodzone, całą instalację należy wymienić. Podobnie jest w przypadku przewodów aluminiowych, które kiedyś były standardem. Jeśli są nadmiernie zużyte, utlenione, należy je całkowicie wymienić, najlepiej na miedziane. Jeśli wreszcie zachodzi potrzeba przeróbki instalacji elektrycznej, np. ze względu na konieczność zwiększenia liczby przyłączy, wówczas też lepiej jest całą instalację wymienić.

         Zagrożenia przy remoncie lub wymianie instalacji elektrycznej

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek poważniejszych prac nad instalacją elektryczną należy odciąć dopływ prądu. Podstawową kwestią jest też ustalenie, w jakim standardzie jest wykonana instalacja elektryczna. Do lat 90-tych XX wieku standardem były dwużyłowe przewody aluminiowe, z niewielką liczbą gniazd i punktów oświetleniowych. Obecnie instalacje elektryczne powinny być z miedzi, przewody trójżyłowe z odrębną żyłą ochronną w żółto-zielonej izolacji, gniazda uziemione z bolcem. Urządzenia o większej mocy - kuchenki czy ogrzewacze wody wymagają z kolei zasilania trójfazowego i przewodów 5-żyłowych. Decyzję o remoncie bądź wymianie instalacji elektrycznej należy skonsultować z doświadczonym elektrykiem ze stosownymi uprawnieniami.


Jeżeli poszukujesz doświadczonej ekipy budowlano-remontowej świadczącej usługi związane także z remontami, modernizacją, rozbudową bądź wymianą instalacji elektrycznych zapraszamy serdecznie do przejrzenia naszej oferty na stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktowania się z nami osobiście, telefonicznie lub mailowo w celu ustalenia szczegółów ewentualnej współpracy.


Kompleksowe wykończenia wnętrz / usługi remontowe w Poznaniu

Znajdziesz nas na stronie: https://hdgremonty.pl/ lub na Układanie płytek Poznań, remonty oraz wykończenia wnętrz (
plytkipoznan.com.pl)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz