Zastosowanie Luster Podczas Urządzania Wnętrz / Kompleksowe usługi remontowe w Poznaniu www.Hdgremonty.pl


Zastosowanie luster podczas urządzania wnętrz

Lustra nie tylko rozświetlą każde wnętrze, ale również optycznie je powiększają. Co ciekawe z powodzeniem można je stosować w dowolnym pomieszczeniu. W jaki sposób łączyć lustra, jako niezwykły element dekoracji domu, podczas urządzania wnętrz?

Lustro powiększa przestrzeń

Choć najczęściej używamy luster, by się w nich przeglądać, to powoli nieśmiało stają się praktycznym rozwiązaniem, by optycznie powiększyć każdą przestrzeń. Najczęściej używa się ich w małych pomieszczeniach lub korytarzach. Jednak aby lustro spełniało swoją funkcję, a dodatkowo dekorowało wnętrze, jego użycie powinno być przemyślane. Na przykład doskonały sposób, by pokój wydawał się mniejszy, to umieszczenie lustra na jednej z jego ścian.

Lustro jako dodatkowe źródło światła

Drugim zadaniem, jakie spełnia lustro poza powiększaniem przestrzeni, to jej doświetlenie. Co prawda nie wytwarzają one światła, ale je odbijają i rozpraszają po pomieszczeniu. W ten sposób czynią wnętrze bardziej doświetlonym. Dlatego lustro powieszone naprzeciw okna w małym pokoju będzie odbijać światło i sprawi, że to wnętrze stanie się jaśniejsze i większe.

Lustro jako element dekoracyjny

Nietypowe kształty oraz niezwykle dekoracyjne ramy luster nadadzą wnętrzom indywidualnego i oryginalnego charakteru. Ich zastosowanie ograniczone jest jedynie naszą fantazją. Bo można je umieścić na ścianach, meblach, na suficie lub po prostu oprzeć o ścianę.

Gdzie stosować lustra

Jednym z modnych trendów, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, są lustra. Z powodzeniem można je stosować w każdym pomieszczeniu. Choć projektanci wnętrz najczęściej używają ich w strefie wejściowej, to przestrzenie pozbawione naturalnego światła warto udekorować stylowym lustrem.

8 miejsc, w których warto powiesić lustro

1. Kominek

Lustro umieszczone nad kominkiem to doskonałe rozwiązanie. Zdecydowanie ociepli wnętrze, a do tego dobrane w ozdobnej ramie będzie elegancką dekoracją.

2. Garderoba

Nie każda garderoba posiada okna, dlatego w tym pomieszczeniu warto zamontować podświetlane lustro na całej ścianie. W ten sposób możesz stworzyć własną garderobę niczym gwiazda filmowa, poza tym powiększasz przestrzeń i masz możliwość przeglądać się w stylizacjach bez konieczności biegania na korytarz lub do łazienki (by przejrzeć się w lustrze).

3. Pomiędzy dwoma oknami

Takie rozwiązanie to doskonały sposób, by rozświetlić wnętrze przy wykorzystaniu naturalnego światła. Można po prostu oprzeć podłużne lustro w eleganckiej ramie o ścianę.

4. Korytarze

Inny pomysł to umieszczenie lustra na końcu korytarza. Rozwiązanie to optycznie powiększy, a także doświetli przestrzeń. Na korytarzu świetnie prezentować się będzie na przykład lustro imitujące okno powieszone nad małym stolikiem lub gustowną konsolą.

5. Na ciemnej ścianie

Masz zaakcentowaną ciemnym kolorem ścianę w swoim domu? Udekoruj ją lustrem, taka dekoracja rozświetli, ociepli i powiększy wnętrze, ponieważ lustro odbije światło.

6. Łazienka

Bez dwóch zdań każdy powinien mieć lustro w łazience. Wiedzą to szczególnie kobiety, które każdego dnia wykonują makijaż oraz inne zabiegi pielęgnacyjne. Jednak jeśli masz możliwość, by dodać więcej luster na ścianie, to w prosty sposób doświetlisz ciemną łazienkę lub powiększysz optycznie jej małą przestrzeń.

7. Salon

Choć klasycznym miejscem, gdzie większość ludzi powiesi lusterko, jest przestrzeń nad kominkiem, to duże prostokątne lustro w eleganckiej miedzianej lub złotej ramie będzie wyglądać spektakularnie w salonie za dużą sofą.

8. Jadalnia

Lustra powinniśmy wieszać po przeciwnej stronie okien, by rozpraszały naturalne światło i rozjaśniały przestrzeń, ale trzeba zachować równowagę i ostrożność podczas dekorowania nimi jadalni. Choć można powiesić lustra na ścianie nad półką, na której na różnych wysokościach ustawiono świece. Innym pomysłem jest zastosowanie lustra w eleganckiej i bardzo dekoracyjnej ramie i powieszenie, go w taki sposób, aby kadrowało przestrzeń pojawiającą się za oknem, tworząc arcydzieło.

Jak widać, jest mnóstwo pomysłów na to, w jaki sposób zastosować lustra w pomieszczeniach. Podczas urządzania wnętrz warto puścić wodze fantazji, ale również zachować rozsądek i umiar, by wnętrze wyglądało dekoracyjnie i stylowo, a nie kiczowato.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz